MANIKÚRA:

PEDIKÚRA:

Suchá pedikúra

Tato moderní metoda pedikúry se nazývá také přístrojová, medicinální nebo lékařská. Je poměrně nová, avšak získává stále více zákazníků, na úkor klasické mokré pedikúry. Již z názvu suché pedikúry se dá odvodit, že pokožka je ošetřena bez předchozího namočení ve vodě.

Suchá pedikúra – postup

Při této metodě jsou nehty i pokožka ošetřeny pomocí malý kotoučků vysokootáčkových frézek. Existují na ně nejrůznější nástavce a otáčky se dají regulovat. Tyto frézky si bezpečně poradí se ztvrdlou kůži, prasklinami i otlaky a pokožka zůstává hladká a svěží. Problémem pro suchou pedikúru nejsou ani zarůstající a deformované nehty nebo povrchové bradavice a kuří oka. Začíná se obvykle u nehtů a nehtových lůžek, procedura končí ošetřením plosky nohy. Výhodou suché pedikúry je bezbolestnost a bezkrevnost. Riziko poranění je naprosto eliminováno, neboť se nepoužívá skalpelu. Vnímané pocity ze suché pedikúry jsou pouze lehce šimravé. Vše je absolutně hygienické, neboť nohy jsou před procedurou desinfikovány a stejně tak jsou desinfikovány i všechny nástroje, které tak jsou sterilní. Po ošetření nohou pomocí suché pedikúry zůstává příjemný pocit a nohy netrpí zvýšenou citlivostí, jak tomu bývá u klasické mokré pedikúry.

Suchá pedikúra je velmi vhodná pro lidi s neuropatií (snížená citlivost nohou vůči bolesti). U těchto lidí hrozí velké riziko poranění při běžné mokré pedikúře. Dále je vhodná pro všechny, kterým není klasická pedikúra doporučována – například onemocněními žil dolních končetin nebo s cukrovkou (diabetickům) či lupénkou.

Suchá pedikúra – cena

Suchá pedikúra je o něco dražší než pedikúra klasická. Za základní ošetření dáme zhruba 200–500 Kč. Samotná suchá pedikúra může být doplněna o reflexní masáž či třeba parafínové zábaly. Na nehty se může aplikovat p-shine nebo francouzská manikúra. Opět je doporučováno pravidelné docházení na proceduru, které zajistí stále optimální stav vašich nohou. Navíc pedikér dokáže včasně rozpoznat hrozící vážnější obtíže a zajistit správnou prevenci. Po absolvování suché pedikúry vám efekt vydrží zhruba 5–6 týdnů. Není nutné ani doma používat pemzu. Postačí péče o nohy zjemňujícím krémem.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!