MANIKÚRA:

PEDIKÚRA:

Pedikúra

Naše nohy a chodidla jsou denně vystavena obrovskému tlaku a námaze. Druhotně mohou vznikat nejrůznější problémy a onemocnění nohou. Proto je třeba o naše dolní končetiny řádně pečovat. Činnost, která představuje péči o nohy, se obecně označuje jako pedikúra. Většinou se pod tímto označením myslí klasická mokrá pedikúra, nikoliv moderní suchá pedikúra. Klasickou pedikúru lze provádět i doma, avšak častěji se pro ni využívá specializovaných salonů, kde na nás čekají speicializovaní pracovníci – pedikéři nebo také podiatři. V profesionální podobě se pedikúra věnuje problémům, péči a prevenci na nehtech a dolních končetinách. Dokáže si poradit s otlaky, zrohovatělou kůží, puchýřky, mozoly, kuřími oky, zarůstajícími a deformovanými nehty či dermatomykózou.

Pedikúra – postup

Správný pedikér by si měl nejprve zjistit informace o našem zdravotním stavu a problémech, které nás trápí. Vždy by tedy měl proceduře předcházet krátký rozhovor. Zjištěná data umožní následně zvolit ten nejvhodnější průběh pedikúry.

Nejprve je třeba odlakovat nehty, pokud byly nalakované. Poté se nohy ponoří do teplé lázně se solí (okolo 40°C). Když pokožka změkne, nohy se pečlivě osuší a pedikér odstraní za pomoci žiletky ztvrdlou kůži na patách a chodidlech. Následuje peeling, po kterém je naše kůže čistá a hladká. Pak již přijdou na řadu nehty. Lázeň zajistila odplavení většiny nečistot z nehtového lůžka, a tak již zbývá jen snadné dočištění. Poté se upravují nehty podobně jako u manikúry. Zkrátí se a zapilují. Pedikér dbá na to, aby okraje nehtů nezarůstaly do kůže. Poté je ještě lehce vyleští a odstraní přebytečnou kůžičku. Poté následuje desinfekce nohou a připojena může být i příjemná masáž chodidel.

Pedikúra – cena

Celá procedura trvá asi 45–60 minut. Je vhodné na pedikúru chodit jednou měsíčně a o nehty pečovat i doma. Kdo trpí problémy, tak i dvakrát do měsíce. Jedna procedura klasické pedikúry stojí okolo 200 Kč. Za příplatek lze připojit i nadstandardní služby v podobě nejrůznějších masáží, koupelí a zábalů. Na nehtech je možné provádět také p-shine či francouzskou manikúru.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!