MANIKÚRA:

PEDIKÚRA:

Pánská manikúra

Přestože manikúra byla dlouhá léta doménou především žen, v dnešní době začínají o své ruce více dbát i muži, neboť si uvědomují, že nehty jsou jejich vizitkou. V souvislosti s tím se v nabídce nehtových studií a salónů objevily nabídky na pánskou manikúru. Zpočátku byla pánská manikúra pouze v oblibě vysoce postavených manažerů, avšak postupně se rozšiřuje do všech řad mužů. Moderní společnost se zbavila předsudků a na manikúru u mužů již není pohlíženo jako na zženštilost a dávno není k smíchu. Naopak pánská manikúra je u druhého pohlaví vítána a ceněna. Upravené a pěstěné ruce se tak konečně stávají samozřejmostí a jejich úprava je řazena do základní hygieny. Jelikož ruce zprostředkovávají kontakt s okolním světem, je třeba tento vývoj považovat za velmi pozitivní.

Pánskou manikúru lze provádět jak doma, tak ve specializovaném nehtovém studiu či salónu. Provádí se v zásadě podobně jako manikúra u žen. Rozdíly jsou pouze v tom, že u mužů se dbá na co nejpřirozenější přírodní vzhled nehtů. Proto se používá speciálních přípravků pro muže. Ty bývají méně aromatizované a jsou uzpůsobené pro hrubší mužskou kůži.

Cena pánské manikúry

Pánská manikúra bývá zpravidla levnější, než dámská varianta. Je tomu tak, neboť manikérka většinou nemá s mužskými rucemi tolik práce. Cena základní procedury obvykle začíná na 150 Kč. Efekt pánské manikůry vydrží zhruba 5 týdnů a stačí ji doplňovat běžnou domácí péčí.

Vše co bylo řečeno o pánské manikúře, platí obdobně i o pánské pedikúře.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!