MANIKÚRA:

PEDIKÚRA:

P-Shine (Japonská manikúra)

Japonská manikúra, neboli P-Shine je způsob, jak udržet nehty nejen krásné, ale i zdravé. Jejím hlavním principem je vlastně leštění nehtů. Tento způsob manikúry vznikl již před mnoha staletími v Japonsku, avšak jeho nová historie je poměrně nová. Název P-Shine pochází od tokijské firmy, která se od roku 1958 věnuje výrobě produktů pro tuto metodu a distribuci technologie. V dnešní době se stává P-Shine hitem v zemích po celém světě. Je to především díky přirozenému vzhledu P-Shine manikúry a příznivému vlivu na zdraví nehtů. Navíc celá metoda využívá čistě přírodních produktů jako včelí vosk, mateří kašička, křemičitá hlinka nebo prášek z lastur.

Japonská manikúra je vhodná pro muže i ženy, kteří chtějí mít své nehty na pohled dokonalé. Výsledek se vzdáleně podobá běžné manikúře a použití bezbarvého laku. Nehty jsou však celou procedurou i ošetřeny. Technika P-Shine nehty vyživuje, dodává jim vitamíny, podporuje prokrvení a růst nehtů, zpevňuje je i povrchově chrání. Hodí se pro špatně rostoucí, lámavé i roztřepené nehty. Nedoporučuje se pro zničené a tenké nehty.

P-Shine – postup

Při této proceduře je třeba nejprve omýt ruce běžným mýdlem a nehty ošetřit běžnou manikúrou. Dále přichází na řadu P-shine pilník. Ten sjednotí a odmastí nehtovou destičku. Na výběr je většinou z různě hrubých plošek pilníku, které umožňují různé úrovně úprav.

Na připravené nehtové destičky můžeme pomocí speciální jelenicové leštičky začít nanášet P-Shine pastu obsahující včelí vosk a mateří kašičku. Postupně ji zaleštíme do nehtu a zcela ho vyhladíme. Je nutné dávat pozor, abychom zalešťovali pouze jedním směrem.

Poslední fází je pudr vyrobený z drcených lastur, který opět jedním směrem zalešťujeme do nehtu. Ten pomáhá k vysokému lesku a ochraně nehtu.

P-shine cena

Celá P-Shine procedura trvá přibližně 30 minut a je velmi příjemná. Je vhodné ji absolvovat zhruba dvakrát měsíčně. Pak bude zachován efektní vzhled výživové vlastnosti. Cena za P-Shine není příliš vysoká. Za jednu návštěvu zaplatíme od 200 do 300 Kč. Japonskou manikúru je možné provádět i doma. Je však nutné sehnat si P-Shine sadu s pravou pastou, což nemusí být snadné. Různé náhražky samozřejmě nefungují tak, jako pravá P-Shine pasta. Proto je zde možná vhodnější svěřit se do rukou odborníkovi.

P-Shine sada

P-Shine sady pro domácí použití by měly být běžně k dostání. Je třeba jen dávat pozor na napodobeniny. Správná sada na P-Shine manikúru by měla obsahovat pastu, pudr, jelenicové leštičky, pilníčky a jemný jelenicový hadřík. Cena za P-Shine sadu se může pohybovat dle velikosti od 500 Kč do 1500 Kč.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!