MANIKÚRA:

PEDIKÚRA:

Manikúra – sada

Téměř každá žena má svoji sadu na manikúru doma. Jde o nutný doplněk naší kosmetické taštičky. Co všechno však patří do správné sady nebo manikúry?

Co patří do manikúry?

Základním kamenem sady na manikúru jsou rozhodně nůžky na nehty. Jedná se o speciální zahnuté nůžky malé velikosti, které náš nehet snadno odstřihnou. Velmi záleží na jejich kvalitě a ostrosti, aby pro praváka nebyly muka ostříhat si nehty na levé ruce a naopak. Na zkracování nehtů můžeme použít také speciální kleštičky. Manipulace s nimi je jednodušší než s nůžkami na nehty, nemůžeme s nimi však tak přesně vytvarovat nehet. To umožňují jen správné nůžtičky ze sady na manikúru.

Sada musí dále obsahovat tyčinku na zatlačení nehtové kůžičky. Jde o malou špachtličku s jemnou prohlubní na konci. Tou upravíme kůžičku do požadovaného tvaru. Někdy se v sadě mohou objevit i nůžky na kůžičku. Jsou trochu robustnější, než nůžky na nehty. Není však příliš vhodné s nimi kůžičku stříhat. Při stříhání totiž může docházet k zánětům.

Poslední nezbytnou součástí manikúry je pilník. Tím nehty upravíme do požadovaného tvaru.

Některé sady obsahují i další pomůcky, jako například speciální pilníky na leštění nehtů, pinzety, nožíky apod.

Cena sady na manikúru

Průměrná cena sady na manikúru se pohybuje kolo 300 Kč, avšak velmi záleží na její velikosti. V sadě totiž mohou být také připojené i nástroje na pedikúru. Potom musíme počítat s vyšší cenou. Pokud si chceme dopřát opravdu kvalitní manikúry, potom je nutné připravit si částku až kolem 1000 – 2000 Kč. Z kategorie těch nejlepších se dá doporučit legendární manikúra Solingen, která je vyrobena z té nejkvalitnější o­celi.

Sada na gelové nehty

Tato sada je nezbytná, pokud se rozhodneme pro výrobu umělých gelových nehtů doma. Klasická sada na gelové nehty obsahuje vše potřebné.

Cena sady na gelové nehty bez UV lampy je zhruba 1500 Kč. Samotná UV lampa pak zvedne cenu sady o dalších 500 – 1500 Kč.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!