MANIKÚRA:

PEDIKÚRA:

Manikúra a modeláž nehtů

Pokud nejsme spokojeni s našimi přírodními nehty, je možné nechat si vytvořit nehty umělé. Manikúra a modeláž nehtů k sobě mají poměrně blízko. Obě zkrášlovací metody se obvykle provádějí ve stejných studiích a salónech. Velké množství žen trendu umělých nehtů propadlo a kombinují manikúru a modeláž nehtů. Umělé nehty totiž mají několik výhod. Vypadají velmi krásně a elegantně. Zároveň o ně téměř vůbec nemusíme téměř pečovat a provádět manikúru. Stačí pouze jednou měsíčně navštívit naši manikérku, která naši modeláž nehtů doplní.

Existují dvě varianty modeláže umělých nehtů:

Modeláž akrylových nehtů

Jsou starší než nehty gelové. Vyrábí se pomocí pryskyřice. Na náš nehet se nalepí nehet umělý (tip) a na něj se nanese pryskyřice. Tyto nehty se nezapékají v UV lampě.

Výhody akrylových nehtů

Nevýhody akrylových nehtů

Cena nových akrylových nehtů je zhruba 600 – 700 Kč. Za doplnění pak dáme okolo 300 – 400 Kč.

Modeláž gelových nehtů

Jsou mladší z obou typů, ale využívá je více žen. Na umělý nehet se nanáší několik vrstev gelu, které se zapékají v uv lampě.

Výhody gelových nehtů

Nevýhody gelových nehtů

Cena nových gelových nehtů se pohybuje okolo 500 – 600 Kč. Jednotlivá doplnění stojí asi 300 – 400 Kč.

Gelové nehty lze nanášet i rovnou na vlastní nehet, bez použití umělého tipu. Tato technika je vhodná pro ženy, které nechtějí nehet prodloužit. Je však poměrně náročná, proto je vhodné se obrátit na specializované nehtové studio.

Nail art

Umělé nehty můžeme zdobit. Toto zdobení se nazývá nail art. Nejjednodušší variantou zdobení modeláže nehtů je francouzská manikúra. Dále je však možné na nehty malovat různé obrázky nebo zapéct do gelu obtisky či razítka.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!