MANIKÚRA:

PEDIKÚRA:

Manikúra

Běžnou manikúru dnes podstupuje největší množství žen. Téměř každá žena si buď touto cestou upravuje nehty doma, nebo si je nechává ošetřit od manikérky. Jde o poměrně snadný způsob, jak udržet nehty krásné a zdravé.

Manikúra – postup

Jak vlastně běžná manikúra probíhá? Poměrně jednoduše. Nejprve se očistí nehtové lůžko. K tomu je zapotřebí speciální tyčinky, kterou nehet očistíme. Poté přichází na řadu péče o kůžičku kolem nehtů. Dříve se přebytečná kůžička odstřihávala. Dnes se spíše zatlačuje, aby nedocházelo k zanícení. Po tomto ošetření se ještě kůže změkčuje výživným olejíčkem.

Pak už přichází na řadu samotný nehet. Nejprve jej musíme zkrátit. K tomu použijeme speciální nůžky nebo kleštičky. Následně zkrácený nehet zapilujeme do požadovaného tvaru. Nejčastěji se nehty pilují do oblého tvaru, který kopíruje konec prstu. Některé ženy však dávají přednost rovnému zapilování nehtů. To znamená, že nehet uprostřed zbrousí tak, aby nebyl vůbec zaoblený. Můžeme vyzkoušet oba způsoby a poté zůstat u toho, který nám pro manikúru vyhovuje víc.

Zapilováním nehtu je běžná manikúra u konce. Velmi často však manikérky pokračují lakováním upravených nehtů. Pro ochranu se může aplikovat alespoň bezbarvý lak. Ten také dodá nehtům pěkný lesk. Je však samozřejmě možné nechat si nehty zkrášlit mnoha způsoby. Od obyčejného lakování přes P. Shine až po nail art neboli zdobení nehtů. Nejjednodušším zdobením bývá francouzská manikúra. Dále je možné na nehty namalovat různé obrázky, popřípadě i nalepit obtisky. Variant je skutečně mnoho.

Provádět běžnou manikúru patří dnes pro ženy k nutnostem. Krásné, čisté a zdravé nehty jsou důležitým doplňkem našeho vzhledu. Jejich výhody začali prostřednictvím pánské manikúry objevovat i muži.

Cena manikúry

Cena běžné manikúry v kosmetických či nehtových studiích se nejčastěji pohybuje od 200 do 400 Kč. Pokud ji provádíme doma, vyjde nás samozřejmě mnohem levněji. Pak je třeba pouze zakoupit správnou a kvalitní sadu na manikúru a můžeme začít.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!