MANIKÚRA:

PEDIKÚRA:

Francouzská manikúra

Francouzská manikúra dnes patří ke zcela běžným způsobům, jak zkrášlit naše nehty. Mnoho žen na ni nedá dopustit. Nehet s „francií“ totiž vypadá velmi přirozeně a zároveň upraveně. Tato manikúra se hodí k jakékoliv barvě oblečení či doplňků. Proto ji hojně využívají dámy všech věkových kategorií, které chtějí vypadat krásně a přirozeně. Francouzskou manikúru je možné aplikovat jak na nehty přírodní, tak i na umělé.

Co je to francouzská manikúra?

Jak vlastně francouzská manikúra vypadá? V podstatě jde pouze o bílý proužek na konci nehtu (okraj). Tento proužek však dokáže nehet až neuvěřitelně zkrášlit. Zbytek nehtu je nalakován jemně růžovým či smetanovým lakem. Celá francouzská manikúra bývá ještě zafixována bezbarvým lakem, který prodlouží trvanlivost. Naše nehty s francouzskou manikúrou vypadají delší i zdravější. Přesto jsou poměrně nenápadné. Nemusíme se tedy bát, že se nebudou hodit ke sportovnímu oblečení. Naopak. Pokud však jdeme do společnosti, opět nám „francie“ prokáže službu. S večerními šaty jakékoliv barvy vypadají nehty překrásně a velmi elegantně. Pro slavnostní příležitosti lze francouzskou manikúru snadno dozdobit pomocí nejrůznějších obtisků a razítek.

Postup při aplikaci francouzské manikúry není složitý. Záleží na tom, zda ji chceme vytvořit na nehtu přírodním či umělém.

Francouzská manikúra – postup na přírodní nehty

Zde je postup velice jednoduchý, proto je snadné francouzskou manikúru aplikovat i doma. Stačí si koupit bílé papírové proužky (šablony), které jsou k tomuto účelu vyrobené. Najdeme je v každé drogerii. Nehty nejprve upravíme běžnou manikúrou. Poté na ně přilepíme papírové šablonky. Ty musíme nalepit zhruba pět milimetrů pod okraj nehtu. Záleží však na tom, jak dlouhé nehty máme. Pak už zbylý koneček nehtu nalakujeme bílou barvou a necháme zaschnout. Když je lak suchý, proužky sundáme a zbytek nehtu nalakujeme barevným (růžovým či smetanovým) lakem. Na závěr celý nehet přelakujeme bezbarvým lakem. Tím je francouzská manikúra u konce.

Francouzská manikúra – postup na umělé nehty

I zde je možná aplikace doma, pokud máme sadu na výrobu umělých nehtů. Francouzská manikúra se jednoduše vytvoří již při výrobě umělého nehtu. Po aplikaci první vrstvy gelu necháme nehty zapéct v UV lampě. Poté vezmeme bílý gel určený k „francii“ a natřeme konečky nehtových destiček. Dáme znovu zapéct do UV lampy. Pak pokračujeme nanesením dalších vrstev gelu. Postup je tedy téměř stejný, jako při výrobě obyčejného gelového nehtu. Gelem vytvořená francouzská manikúra se označuje jako permanentní, neboť se neloupe a nepoškozuje.

Cena francouzské manikúry

Cena u francouzské manikúry může být velmi proměnlivá a záleží také, jakou technikou je vytvářena. Většinou se však vejdeme do rozpětí 100 – 500 Kč.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!